Kino Cinema City Wolność już po raz drugi na aukcji

Pierwsza licytacja budynku, w którym mieści się Cinema City Wolność zakończyła się fiaskiem.

We wtorek, 28 stycznia w Sądzie Rejonowym w Częstochowie odbyła się pierwsza licytacja komornicza nieruchomości położonej przy al. Kościuszki 1 i 5, gdzie znajduje się kino.

– Pierwsza licytacja nieruchomości, położonej w Częstochowie przy ul. Kościuszki 1 i 5, nie doszła do skutku ze względu na to, że nikt nie wpłacił wadium – mówi Marcin Kamil Baczyński, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie. – Został wyznaczony drugi termin licytacji – termin ten to 24 marca, godz. 13:30.

Wartość licytowanej nieruchomości oszacowano na kwotę nieco ponad 44 mln zł brutto. Cenę wywoławcza podczas pierwszej licytacji wynosiła natomiast nieco ponad 33 mln zł. Tym razem ma ona być o wiele niższa – będzie to 66% oszacowanej wartości nieruchomości, czyli dokładnie 29 mln 339 tys. 600 zł brutto. Należy postawić pytanie, co było powodem nieudanej licytacji – cena nieruchomości, czy może fakt, że Częstochowa najwyraźniej przestaje być miastem atrakcyjnym dla inwestorów? Przypomnijmy, że w ostatnim czasie podobna sytuacja miała miejsce w związku z Domem Księcia, który już dwukrotnie był poddawany przetargowi.

MSI