Klub tenisowy „Victoria” walczy o korty

kort tenisowy

Częstochowski klub tenisowy „Victoria” został zmuszony opuścić korty znajdujące się w parku przy ul. 3 Maja. Stało się tak dlatego, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wypowiedział mu umowę dzierżawy.
– Powodem były wysokie zaległości w płatnościach, sięgające maja 2014 roku – tłumaczy rzecznik częstochowskiego magistratu Włodzimierz Tutaj. Klub przyznaje, że zaległości były spore, jednak jego przedstawiciele próbowali dojść do porozumienia z Urzędem Miasta, by zniwelować chociaż odsetki. Na nic zdały się próby porozumienia – klub został zmuszony opuścić korty z dniem 29 lutego.
– Sytuacja klubu na tę chwilę jest beznadziejna (…). Były prowadzone rozmowy z przedstawicielami Miasta i dostaliśmy nową umowę z niższym czynszem, jednak nie padło żadne słowo o tym, co robimy z tym długiem (…) – Żaneta Nahotko z klubu „Victoria” przedstawia trudną sytuację klubu tenisowego z wieloletnimi tradycjami.
W walkę o odzyskanie kortów zaangażowało się wiele osób, którym klub „Victoria” jest bliski sercu.
Klub „Victoria” walczy o powrót na korty przy ul. 3 Maja. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z Urzędem Miasta, sprawa może trafić do sądu. Klub bowiem posiada dokumenty z lat 90-tych, które mówią o tym, że korty są jego własnością.

KK

foto: pixaby.com