„Kolęda płynie z wysokości” – konkurs kolęd i pastorałek

W czwartek 18 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod nazwą „Kolęda płynie z wysokości”. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci ze szkół podstawowych z Częstochowy oraz z regionu częstochowskiego. O konkursie opowiedziała dyrektor szkoły, Janina Grewenda:
– Bardzo się cieszymy, że możemy gościć tyle szkół. Przyjechało 38 dzieci w wieku młodszym szkolnym. Co prawda czas Bożego Narodzenia już się skończył, ale my żyjemy wielka radością z Narodzenia Pana i chcemy, żeby ta radość była przedłużona.
Kolejne występy młodych artystów wzbudzały gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Wybranie najlepszego wykonania zostało oddane w ręce jury, w skład którego wchodził m. in. ks. Piotr Klekociński:
– Powiem szczerze, że to nie jest łatwe. Chociaż jestem nauczycielem i mam oceniać uczniów, dla mnie to jest najtrudniejszy moment kiedy mam wystawić oceny, a tutaj muszę oceniać występy dzieci. Dla mnie to wszystko jest modlitwą i bardzo się cieszę, że na tym konkursie przez ten śpiew dzieci możemy wszyscy się pomodlić.
Wydarzenie było konkursem, ale jak podkreślali wszyscy uczestnicy i organizatorzy, najważniejsze było spotkanie dzieci z różnych szkół i wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a osoby wyróżnione – nagrody.

ZD