Kolędowanie w „muzycznej”

Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów III klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie odbył się w godzinach popołudniowych w czwartek 10 stycznia w Auli szkoły. Na widowni zasiedli nie tylko nauczyciele placówki, ale również jej uczniowie, a przede wszystkim rodzice i bliscy młodych wykonawców. O przygotowanym występie mówi Agnieszka Chomiaczewska, nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu:
– Dzisiaj szkoła muzyczna kolęduje. Stworzyliśmy taki krótki montaż słowno-muzyczny z koncertem, w trakcie którego dzieci wykonują swoje ulubione kolędy. To jest nasz pierwszy występ w tym roku, myślę, że nie ostatni. Śpiewamy i gramy na różnych instrumentach.
Emocje towarzyszące występowi towarzyszyły dzieciom, ale udzielały się również rodzicom. Jak powiedziała jedna z mam, Joanna Baryła, wszyscy z niecierpliwością czekali na przedstawienie:
– Dzieci przygotowały wiele pięknych kolęd. Będą mówiły wiersze, przypomną nam trochę minione święta Bożego Narodzenia. W przedstawieniu występuje również moja córka Ania. Jest trochę nerwów i stresu przed występem, ale myślę, że wszystko się uda i wystąpią bardzo pięknie.
Całe przedstawienie wypadło znakomicie, czego potwierdzeniem były gromkie brawa jakie wykonawcy usłyszeli po jego zakończeniu. Jak można się domyślać, uczniowie szkoły muzycznej jeszcze nie raz będą cieszyć ucho i oko swoimi występami.

ZD