Kolejami Śląskimi na długi weekend!

Zbliża się długi sierpniowy weekend, który jest okazją do odpoczynku, rodzinnych wycieczek, a także obcowania z naturą.

W związku z tym Koleje Śląskie rozszerzają okres ważności niektórych z ofert, takich jak Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. O szczegółach opowiada Adam Korkiewicz z Kolei Śląskich:

– W przypadku oferty Silesia Weekend jest to zniżka rzędu 15% w przypadku zakupu biletu w jedną stronę, a w przypadku zakupu biletów w obydwie strony jest to zniżka w wysokości 20%. Jeśli chodzi o ofertę Śląskie dla Rodziny, jest to 50% zniżki dla opiekunów i rodziców, a dla dzieci 30%. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to długi weekend w środku lata, to najbardziej popularnymi kierunkami są kierunki górskie. Ubiegłe lata pokazały nam, że połączenia cieszące się największą popularnością to pociągi kierujące się w kierunki Zwardonia, Żywca oraz Wisły.

Dzięki ofercie Silesia Weekend można udać się aż do Czech. Za to miłośnicy wycieczek rowerowych, dzięki możliwości udania się pociągiem w kierunku Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego lub Kalet, mogą bez przeszkód dostać się na trasę Leśnej Rajzy. Podczas długiego weekendu będą organizowane na niej liczne i ciekawe wydarzenia sportowo-turystyczne. Jednak na tym możliwości spędzenia długiego weekendu dzięki kolejom się nie kończą:

– Oferujemy i przypominamy o naszej akcji specjalnej, czyli Kolej na Muzea, dzięki której wraz z biletami Kolei Śląskich można uzyskać zniżkę w niektórych placówkach kulturowych w województwie śląskim. Biorąc pod uwagę defiladę 15 sierpnia, zachęcamy do zwiedzenia stolicy województwa i uczestniczenia w tym wydarzeniu.

W czwartek, 15 sierpnia odbędzie się w Katowicach defilada wojskowa upamiętniająca 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego.

AK

źródło foto: Koleje Śląskie