Kolejna „Kana Młodych” już wkrótce na Błesznie

Po raz trzeci młodzi archidiecezji częstochowskiej będą przeżywali spotkanie „Kana Młodych”, które w tym roku odbędzie się 23 listopada w parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika w Częstochowie. Będzie to czas wspólnej modlitwy, dzielenia się wiarą, możliwości skorzystania z sakramentów, a także doświadczenia wspólnoty Kościoła. Mówi ks. Michał Krawczyk, odpowiedzialny za zespół ds. Nowej Ewangelizacji w archidiecezji częstochowskiej.

– Tegoroczna Kana to trzecie spotkanie z tego cyklu. Wolą ks. arcybiskupa chcemy kontynuować raz w roku takie spotkanie dla młodych, które ma ukazać młodym przede wszystkim radość w jedności w Jezusie Chrystusie, że nie jesteśmy sami w wyznawaniu swojej wiary i że możemy doświadczyć obecności Jezusa Chrystusa we wspólnocie Kościoła – stwierdził ks. Michał.

Kana Młodych to spotkanie dla młodych od 8 klasy szkoły podstawowej do 30 r. życia, a szczególnie dla osób tuż po sakramencie bierzmowania.

– Spotkanie w tym roku jest krótsze z racji na miejsce, jakim jest kościół św. Stanisława BM w Częstochowie. Przez ostatnie dwa lata było to spotkanie na hali. W tym roku chcemy iść w tym kierunku , który pokazał nam Pan Bóg. Ks. arcybiskup zaakceptował też już tę drogę. Hasłem spotkania będą słowa „Jego Krew, twoje życie, prawdziwa wolność” – zdradził ks. Krawczyk. – Chcemy ukazać, że Bóg prowadzi nas w swojej miłości ku wolności. Możemy tego doświadczać na modlitwie czy przez sakramenty, które są fundamentem, przez głoszone słowo i przez doświadczenie we wspólnocie. Tak naprawdę nic odkrywczego nie będzie, bo chcemy doświadczyć tego, co każdego dnia możemy doświadczyć w swojej parafii – wyjaśnił.

Podczas Kany młodzi będą mieli okazję modlić się przed relikwiami Krwi Chrystusa, a także wysłuchać świadectw zaproszonych gości.

– To co będzie novum to relikwie Krwi Chrystusa, które będą nam towarzyszyć podczas całego spotkania. W Częstochowie mamy sanktuarium Krwi Chrystusa i dzięki ks. proboszczowi możemy je mieć tutaj. Jest to na pewno wielkie bogactwo tego spotkania. Będziemy też mieć osoby do świadectw, m. in. panią Dagmarę Waszkiewicz, która jest pedagogiem i terapeutą chrześcijańskim, współpracuje z młodymi. Ma niesamowite doświadczenie, ale też przeżyła osobiste nawrócenie i chce podzielić się swoim świadectwem – zapowiadał koordynator spotkania.

Na młodych czekają jeszcze inne elementy spotkania, z których najważniejszym będzie Msza św., której przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, których wygłosić słowo do młodych z archidiecezji. Będzie możliwość skorzystania z modlitw wstawienniczych, ponieważ – jak mówi ks. Michał – młodzi dzisiaj tego bardzo potrzebują.

Organizatorzy zachęcają do zgłoszeń na Kanę poprzez swoich duszpasterzy, którzy drogą sms-ową poinformują organizatorów o wybierających się na Kanę Młodych grupach.  Pomoże to w lepszym skoordynowaniu całego spotkania. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 listopada pod numerem 668 192 010.

Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w Częstochowie dwa lata temu w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Drugie było zwieńczeniem całorocznej formacji młodych, przygotowującej ich do pomocy księżom w pracy z młodzieżą w parafiach.

KG