Kolejne spotkanie w Akademii Młodych Wynalazców

W najbliższą niedzielę (2 kwietnia) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Akademia Młodych Wynalazców, które prowadzone jest w Akademii im. Jana Długosza. Inicjatywa powstała blisko półtora roku temu i adresowana jest do uzdolnionych dzieci, które mogą w murach uczelni realizować swoje pasje.

–Akademia adresowana jest przede wszystkim do 12-16-latków. Jednak nie wykluczamy udziału dzieci i młodzieży w innym wieku. Celem przedsięwzięcia jest uczenie młodzieży postrzegania zjawisk zachodzących w otaczającym świecie i ich opisywanie w sposób holistyczny, łączący nauki matematyczno-przyrodnicze i humanistyczne – tłumaczy dr Magdalena Myga-Nowak z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego AJD.

W czasie zajęć prowadzonych w Akademii Młodych Wynalazców uczestnicy mogą brać udział w wykładach, ćwiczeniach. Wszystko oparte jest przy okazji na dobrej zabawie. Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej pomysłodawcy już zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji. W ramach Akademii Młodych Wynalazców w niedzielę o godz. 15 odbędzie się wykład dr Zygmunta Olesika pt. Obrazy w soczewkach. Wady wzroku. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie na fb Akademia Młodych Wynalazców.

fot. fb Akademia Młodych Wynalazców