Kolejne tramwaje PESY dla MPK

Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu dwóch lat Częstochowa i mieszkańcy doczekają się kolejnych nowych tramwajów. – Planowana jest modernizacja taboru oraz zakup 10 nowych szynowych egzemplarzy   – wyjaśnia wiceprezes MPK Robert Madej.
Ofertę wyprodukowania po raz kolejny złożyła bydgoska PESA. Warto przypomnieć, że produkowany przez nią model Twist i jego walory jako pierwsza doceniła kilka lat temu właśnie Częstochowa. TWIST zadebiutował też w barwach Tramwajów Śląskich i jest eksploatowany w takich miastach jak: Katowice, Chorzów czy Bytom. I choć nie obyło się bez wad i usterek, a pasażerowie zawiadamiali o dziwnych dźwiękach emitowanych przez pojazdy, dygoczących fotelach nad wózkami, czy o rozchodzącej się wykładzinie podłogowej, to twisty Pesy nie mają sobie równych. Jako jedyne oferują klimatyzację, monitoring wizyjny, niską podłogę i jedną przestrzeń na całej długości pojazdu.
PESA jest największym polskim producentem niemal wszystkich rodzajów pojazdów szynowych – pociągów elektrycznych i spalinowych, lokomotyw oraz tramwajów. Od wielu lat cieszy się także ogromnym zainteresowaniem za granicą.

Piotr Nicpoń