Kolizje, wypadki, zatrzymania – weekend oczami służb

Trzy zatrzymane prawa jazdy, 50 kolizji i dwa wypadki drogowe to bilans interwencji częstochowskiej drogówki w miniony weekend. Dodatkowo w sobotę i niedzielę mundurowi zbadali trzeźwość u ponad 120 kierowców oraz nałożyli 53 mandaty za przekroczenie prędkości.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę w Blachowni przy ul. Wręczyckiej ok. godz. 16:00.

– 21-letni kierowca Renault, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, podczas wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i najechał na bok Opla Astry, kierowanego przez 23-latka, który w tym samym czasie również rozpoczął wyprzedanie. W konsekwencji  kierowca Renault najechał na Opla Zafirę. Pasażerowie odnieśli poważne obrażenia, zostali przewiezieni do szpitala – tłumaczyła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Obecnie postępowanie prowadzi wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Nieco spokojniejszy weekend mieli natomiast strażnicy miejscy. Przez ostatnie trzy dni odebrali od mieszkańców łącznie 160 próśb o interwencje. W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez prokuraturę jednego ze śląskich miast.

– W jednym z punktów handlowych przy ul. Jagiellońskiej ochrona sklepu poprosiła o pomoc straż miejską, gdyż miała problem z mężczyzną, który zaczepiał klientów sklepu i zachowywał się wobec nich agresywnie. Mężczyzna usiłował uciec ochroniarzom, a w radiowozie próbował przekupić strażników miejskich – podał rzecznik straży miejskiej w Częstochowie Artur Kucharski.

Mężczyzna został przewieziony do VI Komisariatu Policji w Częstochowie. Straż Pożarna z Częstochowy interweniowała natomiast przy 41 zdarzeniach, z których 27 powstało w mieście, a 14 w powiecie. Znaczna większość dotyczyła kolizji drogowych.

BNO