Kolonie letnie z Caritas

Do wakacji pozostało 38 dni, większość uczniów z pewnością myśli już o wakacyjnym wypoczynku.  Jak co roku z ciekawymi propozycjami dla dzieci i młodzieży spędzenia wolnych od szkoły miesięcy w gronie rówieśników wychodzi częstochowska Caritas. O wakacyjnych ofertach wyjazdowych opowiada pracownik tej instytucji, Justyna Wołoch:
– W tym roku, tak jak w latach poprzednich, zapraszamy wszystkich na kolonie do Ponika oraz do Olsztyna. W Poniku będziemy mieć trzy turnusy. Mamy tam jeszcze jeden turnus, ale on jest zarezerwowany dla dzieci polonijnych, ponieważ Caritas od wielu lat współpracuje z poloniami za granicą. W tym roku będziemy mieć dzieci z Białorusi. Do Olsztyna będziemy zapraszać dzieci młodsze, nawet już od szóstego roku życia.
Wakacyjne wyjazdy oferowane przez Caritas cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci i ich rodziców. Program pobytu dostosowany jest do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi i zawsze jest pełen atrakcji. Nie bez znaczenia dla rodziców jest też profesjonalizm opiekunów, którzy zajmują się ich pociechami i animują życie kolonijne. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów znaleźć można na stronach internetowych Caritas Częstochowa lub bezpośrednio w biurze Caritas przy ul. Staszica 14.

ZD

foto źródło: caritas.czest.pl