Koncert dla Ani

Koncert (4)

„Pomóżmy Ani wygrać z rakiem” – to nazwa koncertu, który odbył się w sobotę 30 stycznia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Podczas wydarzenia została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Ani Domagalskiej, matki dwójki dzieci, która jest chora na nowotwór złośliwy nerki.

W ramach koncertu wystąpiła Elżbieta Poskarp i zespół „Pluszowy Miś”, Maria Prószyńska i Zespół Flażoletowy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 imienia Marii Konopnickiej w Częstochowie oraz wokalistka Joanna Roksela. Mówi Anna Domagalska:

– Większość jest gorszych dni, gdy nie jestem w stanie podnieść się z łóżka, czegokolwiek zrobić. Jestem uzależniona od innych. Dzieci są pod opieką zazwyczaj męża, teściów, rodziców. Byłam osobą, która sama radziła sobie w życiu, nie była zależna od innych. Od nikogo nigdy nie oczekiwałam żadnej pomocy, zawsze potrafiłam sobie poradzić. W tej chwili jest ciężko, koszty leczenia są bardzo duże – mówi Anna Domagalska.

Organizatorem koncertu było Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Jak rozpoczęła się współpraca Muzeum z Anną Domagalską i co należy zrobić, aby zorganizować takie wydarzenie?

– Kochani wystarczy przyjść, poprosić i jest. To jest najprostsza rzecz. Jan Paweł II nas wszystkich łączył i jeżeli coś jest robione w jego imieniu, z prośbą o zdrowie, to my jesteśmy zawsze otwarci. Cieszę się, że tyle tych młodych ludzi tutaj przychodzi, państwo nie widzą ich radości, występują na profesjonalnym sprzęcie, są fajnie oświetleni, słychać ich świetnie, robią to z serca i robią to dla osoby, która tego serca potrzebuje – mówi Krzysztof Witkowski, założyciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Aby pomóc Annie Domagalskie, można dokonać przelewu na numer konta: nr konta: 58 1020 1664 0000 3102 0494 7430 (PKO BP S.A. Oddział 4 w Częstochowie).

Paweł Kmiecik

Koncert (1)

Koncert (2)

Koncert (3)

Koncert (5)