Koncert patriotyczny w „Sienkiewiczu”

IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie zorganizowało koncert patriotyczny, w którym wystąpili uczniowie szkoły.

Koncert odbył się we wtorek 6 listopada w sali teatralnej placówki, uczniowie zaprezentowali w jego trakcie zarówno tradycyjne jak i nowoczesne pieśni patriotyczne. Wśród występujących uczniów byli Marcelina Otto i Jan Mroziński:

Śpiewam już od pierwszej klasy, jest to dla mnie bardzo miłe przeżycie, zarówno narodowe jak i osobiste. Śpiewamy bardzo patriotyczne pieśni, np. „Pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” / Utwory raczej nie były trudne do nauczenia, bo podejrzewam, że większość z nas gdzieś już je kiedyś słyszała. Pracowaliśmy na to ciężko, żeby wystąpić dziś dobrze przed ludźmi – mówią uczniowie szkoły.

Na koncert przybyli również emerytowani nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego.

W szkole w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na początku października został zrealizowany projekt pt. „Śladami Niepodległej w Częstochowie”. W jego ramach zorganizowano spacer dla uczniów ulicami miasta, podczas którego mieli okazję poznać historię Częstochowy.

PK