Niebo jest tam, gdzie jest Bóg

16 grudnia wieczorem Kościół św. Zygmunta wypełniło uwielbienie, poprowadzone przez zespół „zaNim Uwielbienie”.

Modlitwa uwielbienia rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Po Eucharystii adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzili wokalistka Sylwia Wilk oraz jej mąż Witek z zespołem „zaNim Uwielbienie”. Za przygotowanie całości odpowiada Anna Korzec z częstochowskiej księgarnio-kawiarni “Niebo w mieście”, która mówi o szczegółach.

– Zespół „zaNim Uwielbienie” poprowadzi dzisiaj spotkanie z Panem Bogiem przed ołtarzem – mówi Anna Korzec, właścicielka częstochowskiej księgarnio-kawiarni. – Będziemy uwielbiać naszego Pana w oczekiwaniu na jego przyjście, bo to już za pasem, a także dziękować mu za pracę, opiekę i jego pomoc w działalności Fundacji „zaNim” przez ostatni rok.

Biskup Andrzej Przybylski podkreśla, jak ważne w obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia jest uwielbienie Boga.

– Przyznam szczerze, że w czasie tegorocznego adwentu po raz pierwszy pomyślałem, że Uwielbienie to doskonała forma przygotowania na Boże Narodzenie. Ponieważ jest ono głównym tematem dzisiejszego koncertu, myślę, że to wszystko, co dzieje się w Kościele św. Zygmunta, to świetny sposób nastrojenia serca i duszy na czas świąt – stwierdza biskup.

Fundacja „zaNim” powstała w 2012 roku i ma na celu niesienie ludziom Dobrej Nowiny, miłości, pokoju i radości. Zajmuje się także m.in. organizacją spotkań i koncertów ewangelizacyjnych, niesieniem pomocy dzieciom i młodzieży w rozwoju ich talentów i zainteresowań, rodzinom w wyrównaniu szans społecznych oraz wszystkim potrzebującym. Patronat medialny nad wieczorem uwielbienia objęło Radio Fiat i portal informacyjny czestochowskie24.pl.

MSI