Konsultacje w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu

Rodzice wraz ze swoimi pociechami już po raz kolejny mają możliwość skorzystać z bezpłatnych konsultacji z logopedą, psychologiem, oligofrenopedagogiem oraz fizjoterapeutą.

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie organizuje dni otwarte, podczas których zainteresowani mieszkańcy Częstochowy będą mogli skonsultować się ze specjalistami. Centrum prowadzi terapie skierowane nie tylko do osób niepełnosprawnych. O działalności tej placówki opowiada Olga Dargiel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie:

– Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie działa w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i tworzy go zespół specjalistów. Tacy specjaliści oferują swoje wsparcie przede wszystkim dzieciom z terenu Częstochowy. Wbrew nazwie chodzi tutaj nie tylko o dzieci z niepełnosprawnościami, ale wszystkich rodziców dzieci, których coś niepokoi w ich rozwoju psychoruchowym. Mogą to być również dzieci po wypadkach, które wymagają szybkiej opieki.

Dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie będą nie tylko okazją do konsultacji z lekarzami i specjalistami oraz zwiedzania ośrodka:

– Będzie również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków. Był on zorganizowany na przełomie września i października. Zadaniem dzieci było namalowanie prac, pt. „Nasze urodziny — sprawni czy niepełnosprawni, wszyscy jesteśmy tacy sami”. Ten konkurs miał przede wszystkim upowszechnić wiedzę na temat osób z niepełnosprawnością oraz pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Staraliśmy się nagrodzić jak najwięcej dzieciaków, zgłoszoną się oni do nas właśnie 22 października.

Dni otwarte odbędą się 22 i 23 października w godzinach od 12.00 do 18.00 w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie przy ul. Jasnogórskiej 36.

AK