Kontrole w komunikacji miejskiej

fot. Radio Fiat

Maska, dystans, dezynfekcja – takiej zasady od kilku miesięcy przestrzegają w Polsce różne instytucje, biura oraz inne placówki. Określone wymogi sanitarne zostały wprowadzone również w środkach komunikacji miejskiej. W Częstochowie o ich respektowanie służby mundurowe dbają podczas przeprowadzanych akcji profilaktycznych. Osoby niestosujące się do nowych mogą dostać mandat.

Korzystanie z komunikacji miejskiej jest bezpieczne, komfortowe i przyjemne, jeśli wzajemnie będziemy zabiegać o swoje zdrowie mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.

– Jeździmy obowiązkowo z osłoniętą twarzą. Zakrywamy nos i usta. Strefa, w której przebywa kierowca jest specjalnie wydzielona. W większości autobusów i tramwajów wracają wyłączone z użytkowania części siedzeń, co pozwoli na zachowanie dystansu. Oczywiście nie unikniemy w środkach komunikacji miejskiej kontaktu bezpośredniego, dlatego zachowujmy się rozważnie.

Przypominamy, że od 12 października linia autobusowa nr 123 została zlikwidowana, a tramwaje nr 1 i 2 zawieszone. W ich miejscu działać będzie linia autobusowa „za tramwaj” nr 01 w relacji: Fieldorfa – Kucelin szpital oraz nr 02 w relacji: Fieldorfa – Raków Dworzec PKP.

ABK