Kościół stacyjny Narodzenia Pańskiego

Świątynią stacyjną wyznaczoną na sobotę, 6 kwietnia był kościół Narodzenia Pańskiego. Był to ważny dzień dla parafian, którzy tego dnia przeżywali również spowiedź rekolekcyjną.

Proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego ks. Tadeusz Zawierucha powiedział, że poprzez udział w modlitwie stacyjnej i w rekolekcjach wielkopostnych rodzimy się na nowo dla Chrystusa. – Rodzimy się poprzez sakrament pokuty, poprzez słowo Boże, które porusza nasze serca i pozwala dostrzec to, co jest złe w naszym życiu, pokazując jego kierunek, abyśmy na nowo odkryli Pana Boga. Czas Wielkiego Postu to czas szukania Boga w swoim sercu.

Nauki rekolekcyjne głosił ks. Piotr Zaborski, dyrektor Radia Fiat. Podczas sobotniego kazania podkreślał rolę kapłanów, którzy są niezbędni do tego, aby sprawować Eucharystię. – Kiedy stajemy dzisiaj w tym kościele, szczególnym miejscu wielkopostnej modlitwy o powołania, aby sprawować Eucharystię, to stańmy razem z kapłanami, żeby pomogli nam otworzyć drzwi. Drzwi, przez które wejdziemy, aby głębiej pojąć, zrozumieć i przeżyć największą tajemnicę Bożej miłości, jaką jest Eucharystia. Do tego by prowadzić życie prawdziwie eucharystyczne potrzebujemy tych, którzy będą Eucharystię sprawować – podkreślił ks. Piotr Zaborski.

Modlitwa w kościołach stacyjnych potrwa do Niedzieli Palmowej.

Maciej Orman