Kradli drobne, odpowiedzą jak za miliony

Policjanci z Częstochowy od dwóch miesięcy prowadzili sprawę kradzieży pieniędzy z elektronicznej rozmieniarki na jednej z samoobsługowych myjni na terenie miasta. W toku postępowania śledztwa doszło do zatrzymania trzech podejrzanych osób.

Pierwszy incydent miał miejsce w marcu – złodzieje ukradli wtedy 2000 zł, ale jak później ustalono, od tego momentu przestępcy obrabowali w ten sposób dwie myjnie w Częstochowie na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

– Do akcji wkroczyli operacyjni z Częstochowy oraz mundurowi z częstochowskiego Komisariatu V Policji, którzy zatrzymali sprawców na gorącym uczynku, gdy okradali oni kolejną w tym dniu myjnię. Zatrzymani to para z Pyskowic oraz 36-latek z Kędzierzyna -Koźla. Jak ustalili policjanci, podejrzani wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń, kradli wypłacane przez urządzenia monety – mówi Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali oni objęci dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden ze sprawców kierował pojazdem pomimo dwóch zakazów sądowych, za co grozi mu dodatkowa kara pięciu lat więzienia.

BNO