Kredyt gotówkowy 2020 – ranking najlepszych ofert

ARTYKUŁ SPONSOROWANY     Kredyt gotówkowy to szansa, żeby skutecznie podreperować budżet domowy w miesiącu z najwyższymi wydatkami. Dzięki niemu możesz zorganizować wymarzony wyjazd zagraniczny, zakupić nowe wyposażenie do mieszkania, wymienić sprzęt AGD czy zainwestować w nowy projekt. Nowy rok 2020 przynosi nowe oferty bankowe. Które z nich są najbardziej opłacalne? Których lepiej unikać? Podpowiadamy! Kredyt gotówkowy – co to?
Kredyt gotówkowy to produkt finansowy udzielany przez banki. Nie znajdziesz go więc w firmach pożyczkowych, które oferują chwilówki oraz pożyczki na raty. Kredyt gotówkowy jest od nich najczęściej znacznie tańszy, chociaż trudno o tak konkurencyjne oferty, jak pożyczki za darmo dla nowych klientów. Kredyty gotówkowe udzielane są nawet na sto dwadzieścia miesięcy, niekiedy nawet na 200 000 złotych, chociaż zwykle kwoty te są jednak znacznie niższe. Kredyty gotówkowe, tak samo, jak pożyczki, przeznaczyć możesz na dowolny cel.
Kredyt gotówkowy – na co zwracać uwagę?
Dobrze dobrany kredyt gotówkowy to niższe koszty oraz korzystniejsze warunki spłacania zobowiązania. Żeby móc z nich skorzystać, musisz zwrócić uwagę na kilka parametrów oferty kredytu gotówkowego. Jakie to parametry?
– wysokość odsetek,
– opłata przygotowawcza,
– prowizje,
– RRSO – rzeczywista roczna stopa procentowa,
– czas spłaty kredytu,
– wysokość pożyczonej kwoty.
Zasadniczo, im niższa rzeczywista roczna stopa procentowa, tym kredyt tańszy. Najlepszy kredyt gotówkowy niekiedy może być jednak trochę droższy, niż konkurencyjne oferty, ale wyróżniać się innymi pozytywnymi aspektami. Może chociażby nie wymagać zakładania konta osobistego w danym banku, wiązać się z dodatkowymi premiami czy być szybszy w uzyskaniu.
Kredyt gotówkowy – gdzie szukać?
Kredyty gotówkowe, podobnie jak pożyczki, coraz częściej dostępne są online. Nie musisz już więc chodzić do banków i dopytywać o szczegóły oferty. Najłatwiej zrobić to bez wychodzenia z domu, za pomocą porównywarki, która wskaże najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Ranking da Ci podpowiedź, które oferty najlepiej przeanalizować dokładniej. Poza tym pozwoli Ci bezpośrednio przejść do formularza dla zainteresowanych wnioskowaniem o kredyt.
Kredyt gotówkowy 2020 – ranking
Żeby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy zestawienie najkorzystniejszych ofert kredytów gotówkowych na początku 2020 roku. Które banki aktualnie warto wziąć pod uwagę?
Kredyt gotówkowy w Getin Bank
Getin Bank oferuje kredyt gotówkowy oprocentowany na 7,99%. Jest to kredyt bez dodatkowych prowizji, jednak skierowany wyłącznie do osób, które w ciągu ostatniego roku nie korzystały z oferty Getin Banku. Żeby się o niego starać, musisz również utworzyć konto osobiste w Getin Banku, na które regularnie będzie wpływać co najmniej tysiąc złotych. RRSO to w tym przypadku 8,28%. Jest to aktualnie jeden z najkorzystniejszych kredytów gotówkowych na rynku.
Pożyczka gotówkowa Citi Bank Handlowy
Przy pożyczce w Citi Banku oprocentowanie nominalne jest jeszcze niższe niż w Getin Banku. Wynosi ono 7,29%. Wyższa jest jednak rzeczywista stopa oprocentowania, która równa się 9,36%. To dlatego, że kredyt ma doliczaną prowizję za udzielenie finansowania w wysokości 2,9%. Może ona nawet wzrosnąć, jeśli kredyt będzie wzięty na długi okres. Kredyt ten maksymalnie wziąć możesz bowiem na 96 miesięcy, a nawet 120 w przypadku konsolidacji. Maksymalna kwota kredytu to natomiast 150 tysięcy złotych.
Pożyczka internetowa w Alior Banku
Alior Bank oferuje pożyczkę internetową o RRSO równym 9,92%. W ofercie tej nie ma prowizji za udzielenie finansowania, a kwota maksymalna sięga aż 200 000 złotych. Wyróżnia ją także bardzo długi okres spłaty. Jest to aż dziesięć lat. Z oferty tej jednak nie może skorzystać każdy. Dedykowana jest tylko osobom, które do 27 maja 2019 nie miały zaciągniętych żadnych zobowiązań w Alior Banku.
Kredyt gotówkowy w Santander Bank
W Santander Bank Polska oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego wynosi 8,11%. Prowizja za udziale kredytu równa jest natomiast 2,95%. Kredyty udzielane są jednak aż na kwotę 300 000 złotych, co jest najwyższą sumą w naszym rankingu. Na spłatę tak dużego zobowiązania masz nawet 120 miesięcy.

Skip to content