Ks. Norbert Tomczyk do uczestników Panamy w Częstochowie: „Kryzys” jest szansą

Za nami drugi dzień Panamy w Częstochowie – Światowych Dni Młodzieży przeżywanych na szczeblu lokalnym w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą świata zgromadzoną w Panamie. W piątek, 25 stycznia w Duszpasterstwie Akademickim Emaus odprawiona została Msza św., a po niej wyjątkowe nabożeństwo drogi krzyżowej.

W homilii ks. Norbert Tomczyk, wikariusz personalnej parafii akademickiej św. Ireneusza w Częstochowie, skoncentrował się na wydarzeniach z życia św. Pawła, którego święto nawrócenia Kościół obchodzi właśnie 25 stycznia. Przywołując historię spod Damaszku, kiedy jeszcze jako Szaweł został oślepiony, ks. Tomczyk powiedział, że dla przyszłego apostoła narodów nie był to kryzys, ale szansa rozwoju. Podobnie jest w naszym życiu duchowym – tłumaczył ks. Tomczyk.

POSŁUCHAJ HOMILII

Po Mszy św. proboszcz parafii św. Ireneusza, ks. Rafał Grzesiak, przewodniczył nabożeństwu drogi krzyżowej. Wybrane stacje zostały zobrazowane w formie pantomimy przez studentów i rodziny ze wspólnoty Emaus. Odpowiednie połączenie słów rozważań, gestów-pantomimy i muzyki sprzyjało głębokim przeżyciom duchowym i zmuszało do refleksji.

POSŁUCHAJ FRAGMENTÓW DROGI KRZYŻOWEJ

Osobom, które przygotowały drogę krzyżową, dziękował bp Andrzej Przybylski.

POSŁUCHAJ PODZIĘKOWAŃ BP. ANDRZEJA PRZYBYLSKIEGO

Dzisiaj (sobota, 26 stycznia) zakończenie Panamy w Częstochowie. O 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim Emaus Mszy św. będzie przewodniczyć bp Andrzej Przybylski. O 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne.

Maciej Orman