Lato w Muzeum Częstochowskim

Muzeum Częstochowskie na okres wakacyjny przygotowało szeroką ofertę edukacyjną zajęć tematycznych dla dzieci i młodzieży. W czwartki odbywają się spotkania dla grup indywidualnych, a w piątki dla grup zorganizowanych.

Lipcowe zajęcia upłyną pod znakiem lepienia naczyń z gliny, pogłębiania wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej oraz tworzenia osikowych dekoracji. O szczegółach opowiada Karolina Basiak z Muzeum Częstochowskiego:

11 i 12 lipca zapraszamy na zajęcia „Osikowe cudeńka”. Są to zajęcia plastyczne, dzieci będą miały możliwość stworzenia dekoracji z wykorzystaniem dawnej metody robienia ozdób z osikowych wiór. 18 i 19 lipca będą zajęcia praktyczne połączone z wystawą o morzu jurajskim. 25 i 26 lipca zajęcia odbędą się w Rezerwacie Archeologicznym, pt. „Nie święci garnki lepią”. Dzieci i młodzież będą mogły wykonać własne kubki, talerze z gliny.

Jednak to nie koniec wakacyjnych propozycji. Dzieci oraz młodzież również w sierpniu mogą wziąć udział w warsztatach, które pogłębią ich wiedzę na dane tematy oraz dzięki zajęciom praktycznym nauczą się m.in. nowych technik malarstwa:

Pierwsze zajęcia w sierpniu będą zajęciami plenerowymi, podczas których dzieci nauczą się podstaw rysunku. Kolejne zajęcia będą się odbywać m.in. w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza i w Galerii Dobrej Sztuki, gdzie zostaną poprowadzone zajęcia z malarstwa.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, a miejsc nadal jest dużo. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Muzeum Częstochowskiego w celu rezerwacji miejsc na wybrane zajęcia.

AK

źródło foto: Muzeum Częstochowskie