Laureaci „Złotej Piątki”

W tym roku plebiscyt „Złota Piątka” organizowany był już po raz 27. przez OKF Iluzję. Najlepszą piątkę wybierano spośród 156 premierowych filmów, które znalazły się na ekranie OKF-u w ubiegłym roku.

Głosowanie wyłoniło pięć najlepszych, zdaniem widzów, filmów z 2018 roku, które będą prezentowane w lutym 2019 roku. O zwycięstwie jednego z nich mówi Małgorzata Stasikowska-Lis:

– Zwyciężyła (i to absolutnie nie było zaskoczenie) „Zimna Wojna” z wynikiem 126 głosów, co stanowi ponad 19 procent wszystkich głosów. Był to właśnie te4n tytuł, który włączaliśmy do repertuaru, aż w czterech miesiącach. W sumie „Zimna wojna” miała u nas aż 43 seanse i obejrzało ją ponad 3 tysiące widzów, co jest naszym zeszłorocznym rekordem.

Drugie miejsce zajął film, który miał premierę w listopadzie – Bohemian Rhapsody (70 głosów). Pozostałe miejsca zajęły kolejno : „Kler” (69 głosów), „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (39 głosów) oraz „7 uczuć” (25 głosów). Zainteresowanych nagrodzonymi filmami oraz ich powtórnym seansem odsyłamy na stronę OKF Iluzja.

KF