Makowiska uczciły 100-lecie odzyskania Niepodległości

Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach uczciła 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W niedzielę 18 listopada odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. płk Stanisław Rospondek, kapelan Wojska Polskiego i kombatantów:

Człowiek, który pragnie, aby wojsko uczestniczyło we Mszy św. dziękczynnej za Ojczyznę ma wielki znak pamięci. Niech wszystkim towarzyszy ten piękny symbol: wchodząc do świątyni widzimy ołtarz ubrany w biało-czerwoną flagę. I ten ołtarz my kapłani całujemy, dziękujemy Bogu nie tylko za 100-lecie Niepodległości Polski, ale dziękujemy za tych ludzi, którzy o tej Ojczyźnie mówią, myślą i piszą sercem – mówił ks. płk Rospondek.

Po Eucharystii odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową poświęconą bohaterom walk o wolną Polskę, a na skwerze przed kościołem zasadzony został Dąb Niepodległości pobłogosławiony w maju w Watykanie przez Papieża Franciszka. Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu pieśni niepodległościowych.

PK