Marszałek Senatu z wizytą na Parkitce

Kampanijne drogi prowadzą do przeróżnych miejsc, te którymi przemierza Stanisław Karczewski tym razem wiodły przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie. Marszałek Senatu czwartkowego popołudnia wizytował nowo otwarte Centrum Urazowe.

Karczewski przyjechał do Częstochowy na zaproszenie Artura Warzochy – senatora RP i kandydata w nadchodzących wyborach.

– Częstochowa ma wreszcie się czym pochwalić – mówił Warzocha. – To nowoczesne Centrum, które służy mieszkańcom naszego regionu, ale również tym, którzy przyjeżdżają do Częstochowy, a warto podkreślić, że to ponad 4 mln osób rocznie. Przypadki chodzą po ludziach i przyjezdni też czasem muszą skorzystać z usług naszego szpitala.

Nowoczesne Centrum Urazowe, a także pracę częstochowskich lekarzy w szpitalu na Parkitce chwalił też oczywiście Stanisław Karczewski.

– Wybudowane, zaprojektowane i pracujące na najwyższym poziomie. Nie boję się stwierdzenia, że na europejskim poziomie. To przykład dla innych miast – mówił. – Co ważne, ten szpital będzie podstawą dla studentów wydziału lekarskiego, który – mam nadzieję – wkrótce powstanie na uniwersytecie częstochowskim.

Marszałek Senatu w Częstochowie spędził całe popołudnie, w programie jego kampanijnej wizyty było m.in. spotkanie z wyborcami.

MD