Masz przedmiot związany z Rakowem? Zgłoś się

Mieszkałeś lub mieszkasz w częstochowskiej dzielnicy Raków? A może stamtąd pochodzą Twoi dziadkowie? Muzeum Częstochowskie apeluje do wszystkich, którzy w swoich piwnicach, strychach lub garażach mają przedmioty związane z Rakowem o przyniesienie ich do muzeum.

Jesienią przyszłego roku ma powstać wystawa z okazji 90. rocznicy przyłączenia Rakowa do Częstochowy. Co prawda została ono zapoczątkowana w 1928 roku, jednak trwała co najmniej do 1930. O szczegółach mówi dr Juliusz Sętowski, kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego.

Może gdzieś są szyldy dawnych ulic Rakowa, przed 1914 rokiem te informacje były dwujęzyczne – polskie i rosyjskie. Z pewnością czekamy na fotografie, może jakieś zaproszenia, plakaty, afisze, które informowały o wydarzeniach odbywających się w Rakowie. Serdecznie zapraszamy, chcemy tę ważną dzielnicę miasta pokazać z różnych stron – mówi dr Juliusz Sętowski.

Zbiórka przedmiotów związanych z dzielnicą Raków potrwa do lipca 2019 roku. Można je zgłaszać do Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy przy ul. Katedralnej 8 w Częstochowie.

Grafika: e.czestochowa.pl/geoportaltoolkit

PK