Matura 2018 nadchodzi wielkimi krokami

Egzamin dojrzałości nadchodzi wielkimi krokami. Matury, jak co roku, wystartują tuż po majówce – odbędą się w dniach 4-23 maja. Do tegorocznego egzaminu dojrzałości gotowi są już także uczniowie z częstochowskich szkół średnich. – Z częstochowskich szkół średnich do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpi około 2690 uczniów – mówi Magdalena Dębska z Wydziału Edukacji częstochowskiego magistratu.

Jako pierwszy odbędzie się egzamin z języka polskiego. 4 maja o godzinie 9:00 absolwenci szkół średnich zmierzą się z testem z poziomu podstawowego, natomiast o 14:00 – z wersją rozszerzoną. Trzy dni później uczniowie napiszą egzamin z matematyki. Testy odbędą się w tym samym porządku – o 9:00 poziom podstawowy, a o 14:00 – rozszerzony.

We wtorek, 8 maja zostaną przeprowadzone egzaminy z języka angielskiego. Tylko zaliczenie wersji podstawowych egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego pozwala zdobyć wykształcenie średnie. Aby zdać maturę należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów na każdym z testów.

PNP