W czwartek 24 stycznia podczas sesji Rady Miasta, obrady poruszą m.in. temat podjęcia uchwały w sprawie wystąpienia do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o zezwolenie na utworzenie oddziału międzynarodowego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta przy ul. Kilińskiego 62 w Częstochowie.

Oddział międzynarodowy to klasa, która będzie przygotowywała uczniów do zdawania matury międzynarodowej. Do wprowadzenia programu matury międzynarodowej szkoła przygotowuje się od 2015 roku.

W 2016 roku II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Częstochowie uzyskało status szkoły kandydującej w programie „International Baccalaureate Diploma Programme”, który jest międzynarodowym programem edukacyjnym dla szkół średnich kończącym się maturą międzynarodową.

Dyplom IB wydawany przez International Baccalaureate Organization (IBO) w Genewie jest
równoprawny z maturą polską i uznawany jest przez zdecydowaną większość najlepszych uczelni na świecie.

Program ten adresowany jest do młodzieży zdolnej, o ponadprzeciętnych aspiracjach i motywacjach.

Oprócz sześciu przedmiotów, które wybierają uczniowie do realizowania w ciągu dwóch lat, to uczeń musi również zaliczyć zajęcia z teorii wiedzy. Ponadto uczniowie muszą również napisać pracę badawczą i także muszą zaliczyć CAS
(Creativity Activity Service). Polega to na tym, że uczeń musi wykazać się i działalnością twórczą, jakąś aktywnością, m.in. sportową i działalnością charytatywną – mówi dyrektor szkoły, Małgorzata Jackowska.

Młodzież w różnych krajach realizuje program na tym samym poziomie, przy tych samych wymaganiach, a ich osiągnięcia oceniane są według tych samych kryteriów. Dzięki temu wyniki uzyskiwane przez uczniów są porównywalne.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content