Męskie Oblężenie Jasnej Góry 2019

W przeddzień Dnia Ojca (w sobotę, 22 czerwca) będzie miało miejsce Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Jest to narodowa pielgrzymka mężczyzn z trzyletnią tradycją.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbędzie się pod hasłem „Powołani do męskości”. Pielgrzymka jest wspólnym przedsięwzięciem wielu środowisk, które współpracują z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Mężczyźni Świętego Józefa.

– W czasach, kiedy było oblężenie Częstochowy przez Szwedów (mnie się zawsze kojarzy to historyczne z naszym), wszyscy wiedzieli, kim jest mężczyzna. Kraj był wtedy silny. Wzorce męskości utrwalone w literaturze lub filmie są pełne. Są to mocni, opiekuńczy oraz Boży mężczyźni. Chciałbym, żeby nasz kraj do tego nawiązywał – mówi Bogusław Kurowski ze Stowarzyszenia.

Zdaniem Andrzeja Kruka od początku związanego ze stowarzyszeniem, obecność na Jasnej Górze pomaga kształtować swoją męskość.

– Męskość odkrywa się przy kobiecie. Przyjeżdżamy tutaj do najpiękniejszej Kobiety na świecie – do Maryi. Tutaj odkrywamy naszą męskość, przy Niej czujemy się mężczyznami i wiemy, do czego Pan Bóg nas powołuje. Widząc Maryję, chcemy Jej służyć i bronić.

Udział w pielgrzymce może wziąć każdy mężczyzna. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.oblezenie.mezczyzni.net.

BNO
Foto: www.oblezenie.mezczyzni.net