Michał Świącik działaczem roku PGE Ekstraligi 2017

2 lutego w Lesznie odbył się 28. Bal „Tygodnika Żużlowego”. W czasie jego trwania poznaliśmy laureatów, którzy zdaniem kibiców z całej Polski najbardziej zasłużyli na wyróżnienia w świecie sportu żużlowego. Wśród nich znalazł się reprezentant częstochowskiego Włókniarza, a dokładnie jego prezes Michał Świącik, który został uznany za najlepszego działacza PGE Ekstraligi sezonu 2017.

– Przyznam szczerze, że byłem bardzo zaskoczony kiedy usłyszałem na balu jak prowadzący Tomasz Lorek opowiada o Częstochowie, a następnie zostałem wywołany na scenę. To zawsze bardzo miłe kiedy ktoś docenia to co robisz. Zaznaczam też, że ta nagroda to tak naprawdę wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w Włókniarz. To, że jestem kapitanem na tym statku, nie znaczy, że mógłbym nim płynąć sam. Dla mnie to szczególnie miłe, bo obejmowałem ten klub w bardzo trudnej sytuacji, a teraz mogę stwierdzić, że udało nam się przywrócić stabilizację i na powrót nadać znaczenie marce Włókniarz – mówi prezes forBET Włókniarza Michał Świącik.

W Plebiscycie Tygodnika Żużlowego oprócz Michała Świącika zostali wyróżnieni również m.in. Patryk Dudek (najlepszy żużlowiec), Tai Woffinden (najpopularniejszy obcokrajowiec), Maksym Drabik (junior roku), Rafał Karczmarz (objawienie sezonu) czy Witold Skrzydlewski (działacz Nice 1. LŻ).