Międzyszkolny Festiwal „Koniec języka za przewodnika”

KONIEC JEZYKA ZA PRZEWODNIKA

Od 21 do 27 lipca 49 częstochowskich gimnazjalistów weźmie udział w obozie językowym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, zorganizowanym w ramach projektu „Koniec języka za przewodnika”.

Do udziału w nim zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testów językowych na zakończenie kursów języka niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego oraz hiszpańskiego, prowadzonych w ramach projektu od maja 2013 roku. Uczestnicy obozu zakwaterowani zostaną w miejscowości Żelazko, oddalonej 5 kilometrów od Zamku w Ogrodzieńcu.

Obóz będzie wakacyjnym wypoczynkiem połączonym z kontynuacją nauki języków. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy posiadają doświadczenie w pracy z młodzieżą. Szczególny nacisk kładziony będzie na ćwiczenie i rozwijanie praktycznych umiejętności komunikacyjnych tak, aby wzmocnić w uczniach pewność siebie w używaniu języków obcych.

Podczas pobytu zorganizowane zostaną dwie wycieczki do Krakowa oraz Ojcowskiego Parku Narodowego. Tereny w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zakwaterowania uczniów stwarzają doskonałe możliwości do aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji gimnazjalistów będzie m.in. sala do ćwiczeń, stół do ping ponga. Na rozległych terenach zielonych, przynależących do ośrodka znajduje się boisko sportowe, gdzie w wolnym czasie młodzież będzie mogła zagrać w piłkę nożną czy siatkówkę.

Mariusz Rajek