Mikołajowy Bieg Treningowy za nami

W Częstochowie odbył się Mikołajowy Trening Biegowy po trasie Biegu Częstochowskiego.

Bieg zorganizowany był przez Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych „Zabiegani Częstochowa” i odbył się w czwartek 5 grudnia.

– Jesteśmy „zabieganymi” Mikołajami, gdyż w biegu biorą udział zarówno członkowie Stowarzyszenie „Zabiegani”, jak i mnóstwo grup biegowych, które włączają się w akcję – mówi Magdalena Trzepizur, członek Stowarzyszenia. – Od wielu lat spotykamy się, żeby wspólnie, w ramach treningu, pobiec do specjalnych ośrodków wychowawczych, które znajdują się na trasie Biegu Częstochowskiego, i obdarować dzieci, które nam kibicują, słodkościami, uśmiechem i piosenką.

W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców, chcących pomóc dzieciom z ośrodków wychowawczych.

– Trzeba się dzielić dobrocią, dobrym sercem i wspierać dzieci, a także pokazywać, jak zorganizowana grupa może sobie pomagać wzajemnie i cieszyć się przedświątecznym czasem wspólnie z dziećmi – mówi jeden z uczestników. – Jest to szczytna inicjatywa, bo nie dość, że pokazujemy, że trzeba odwiedzać takie dzieci, to jeszcze robimy to z wielką przyjemnością i aktywnością – w końcu biegamy – mówi inna uczestniczka.

Bieg treningowy rozpoczął się pod Kurią Metropolitalną w Częstochowie i obejmował trzy ośrodki wychowawcze – Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Stanisława Kostki przy ul. Kubiny 2/4, Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr sw. Józefa przy ul. Kubiny 10/12 oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Jana de la Salle przy ul. Wyszyńskiego 38.

MSI