Miliardy złotych czekają na przedsiębiorców

„Czas na rozwój Twojej firmy” – to hasło spotkania dla przedsiębiorców, które odbyło się we wtorek 10 lipca w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Organizatorem spotkania było Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które zachęcało właścicieli firm z różnych branż do skorzystania z możliwości pozyskania dotacji na rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęła cykl spotkań dla przedsiębiorców, które mają na celu przybliżenie oferty NCBR i zasad ubiegania się o dofinansowanie. Spotkania odbędą się w 50 miastach w całej Polsce.

Łączny budżet tegorocznych konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju to ponad 5 miliardów złotych. W samej tylko „szybkiej ścieżce”, flagowym programie skierowanym do przedsiębiorców, NCBR dysponuje aż 2,85 mld zł. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, w szczególności z sektora MŚP, NCBR wprowadziło proste zasady ubiegania się o dofinansowanie, m.in. znacząco ograniczając formalności i skracając czas oceny wniosków.

Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów z udziałem naukowców. Tym samym mają ograniczone możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności swoich produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm. Zachęcam do udziału w spotkaniach i skorzystania z oferty NCBR – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Szczegółowe informacje o dotacjach dla przedsiębiorców można uzyskać na stronach internetowych ncbr.gov.pl oraz ncbrdlafirm.pl