Miłosierdzie muzyką świadczone. Charytatywny spektakl w Dolinie Miłosierdzia

„By odtajało serce” – taki tytuł nosił bożonarodzeniowy spektakl charytatywny, który w niedzielę, 6 stycznia można było obejrzeć w parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Celem organizacji muzycznych jasełek było zebranie funduszy na rehabilitację 6-letniego Janka Kozaka spod Częstochowy.

Jak przyznał proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Andrzej Partika, spektakl dobrze połączył przyjemne z pożytecznym. – W Dolinie Miłosierdzia nie tylko mówimy o miłosierdziu, ale staramy się też nieść konkretną pomoc. Poza tym, że spotykamy się jeszcze w tej rodzinnej, świątecznej atmosferze, poza tym, że wspólnie uwielbiamy Boga w darze Jego wcielenia, chcemy właśnie na Jego wezwanie pomagać. Stąd ta akcja charytatywna dla Jasia.

Ks. Andrzej Partika nie krył zadowolenia, patrząc na kościół pełen wiernych. – Spełnia się marzenie każdego proboszcza o tym, żeby kościół okazał się za mały. Mamy nowy kościół, dużo większy od starego, a jednak już okazuje się, że brakuje miejsc. To sama radość.

Reżyserem spektaklu pt. „By odtajało serce” była Katarzyna Jastrzębska. – Przygotowaliśmy znane i tradycyjne kolędy, ale również kilka mniej popularnych utworów. Jedną z naszych propozycji jest „Kolęda w dolinie”, do której napisałam tekst, a Magdalena Wrońska i Zdzichu Kurek skomponowali muzykę.

Dzięki młodszym i nieco bardziej doświadczonym artystom było na co popatrzeć i czego posłuchać.

Lektorem podczas spektaklu był aktor częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza Robert Rutkowski. O muzyczną stronę zadbał zespół „Tacy różni”.

Maciej Orman