Minister Maląg w TVP: świadczenia bezpieczne…

minister Marlena Maląg/fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

minister Marlena Maląg/fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w programie „Gość Wiadomości” w TVP (20 marca) zapewniła, że – bez względu na kryzys spowodowany epidemią koronawirusa – środki na realizację programów społecznych i świadczeń socjalnych są zabezpieczone. „Pieniędzy wystarczy” – mówiła Marlena Maląg.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała też, że w związku z wydłużeniem zamknięcia żłobków i przedszkoli wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców zostanie wydłużona o 14 dni.
Decyzję o zamknięciu placówek oświatowych do Wielkanocy podjął premier Mateusz Morawiecki. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce rząd wprowadził w kraju stan epidemii. Odpowiednie rozporządzenie podpisali ministrowie zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Tak zwana Tarcza Antykryzysowa pozwoli na przedłużenie orzeczeń o niepełnosprawności osobom, którym one wygasają. Jak mówiła w Telewizji Polskiej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, takie rozwiązanie przewiduje rządowy projekt ustawy mającej na celu złagodzenie skutków epidemii koronawirusa.

W przyszłym tygodniu projekt specustawy antykryzysowej ma trafić do Sejmu. Szczegóły dokumentu omówi też Rada Bezpieczeństwa Narodowego, której posiedzenie zwołał na poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Pięć filarów pakietu przewidzianego w projekcie to obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne. Szacowany koszt realizacji nowych rozwiązań to 212 miliardów złotych.

Żródło: IAR/TVP Info