Miśkowiak na dłużej z Włókniarzem

fot. wlokniarz.com

28 października w siedzibie Eltrox Włókniarza prezes Michał Świącik spotkał się z Jakubem Miśkowiakiem. Spotkanie dotyczyło podpisania nowego kontraktu dla Jakuba i ostatecznie do tego doszło. Oznacza to, że Jakub Miśkowiak trzeci rok z rzędu reprezentować będzie częstochowski zespół.

Ustalenie warunków nowego kontraktu z 19-letnim żużlowcem jest bardzo dobrą wiadomością dla fanów biało-zielonej ekipy oraz samego zespołu. Jakub od dłuższego czasu pokazuje, że nie bez powodu ma tak dobrą pozycję w zespole i jest jego ważną częścią. Co najważniejsze, bronią go wyniki. W sezonie 2020 w PGE Ekstralidze wystartował w 46 wyścigach i razem z bonusami zdobył 74 punkty. Taki wynik dał mu średnią biegopunktową 1,609. Sprawiło to, że junior w poprzednim sezonie był 28. najskuteczniejszym jeźdźcem najlepszej ligi żużlowej świata:

Jest to bardzo wartościowy zawodnik, bardzo młody i utalentowany. Cieszymy się bardzo, że będzie reprezentował nasze barwy dłużej. Jest numerem jeden wśród juniorów w Polsce w tej chwili – mówił prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik.

W Zielonej Górze wywalczył tytuł Młodzieżowego indywidualnego wicemistrza Polski, ustępując jedynie Dominikowi Kuberze. Z Włókniarzem zdobył srebrne medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów. Dodatkowo w zawodach międzynarodowych wspólnie z reprezentacją Polski wygrali złoto w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów:

Jest bardzo miłym i spokojnym chłopakiem. Ma talent do tego sportu więc chcemy żeby dalej się rozwijał w naszym klubie.

Jakub Miśkowiak ustalił warunki przedłużenia umowy z klubem na sezon 2021. Miejmy jednak nadzieję, że ten trzeci sezon nie będzie dla 19-latka ostatnim w zespole biało-zielonych.

KP