Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym w częstochowskim Seminarium

Myślicie, że klerycy to smutne chłopaki, które modlą się 8 godzin dziennie, a pozostały czas przeznaczają na naukę łaciny? Nic bardziej mylnego! Klerycy to normalni ludzie, z wieloma pasjami i zainteresowaniami. Jednym z nich jest sport, dlatego, tradycją lat poprzednich, Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej organizuje po raz kolejny Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym.

Jednym z odpowiedzialnych za przygotowanie rozgrywek jest Mateusz Golis, kleryk V roku częstochowskiego Seminarium. – W ubiegłym roku mieliśmy jubileuszowy, dwudziesty turniej, w którym uczestniczyło 64 zawodników z blisko 20 drużyn z różnych zakątków Polski. To świadczy o prestiżu tych zawodów. Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w dniach 26-28 listopada. Klerycy będą rywalizować w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych. Przewidujemy również dodatkowe atrakcje, m.in. udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym. Koszt udziału w zawodach to 140 zł. Zgłoszenia przyjmujemy 13 listopada.

Kl. Mateusz Golis dodaje, że udział w Mistrzostwach to element formacji ludzkiej, która jest bardzo istotna w czasie pobytu w seminarium. – Każdy z nas czeka na takie momenty, kiedy będziemy mogli porozmawiać z kolegami z innych seminariów i wymienić się doświadczeniami. Są też tacy, którzy przyjeżdżają do Częstochowy co roku i z którymi znamy się już bardzo dobrze. Rozgrywki są więc okazją do podtrzymywania przyjaźni i znajomości. Z niecierpliwością czekamy na te spotkania.

Zapytaliśmy również, czy znany jest już skład reprezentacji częstochowskiego Seminarium na tegoroczne Mistrzostwa. – Trójka, która występowała przed rokiem, trzyma się solidnie i ciężko trenuje. Rok temu zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski. Teraz liczymy na najwyższą lokatę.

Zgłoszenia do udziału w 21. Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym przyjmowane są drogą elektroniczną. Formularze zainteresowani znajdą TUTAJ.

Maciej Orman