Modlitwa o powołania w domu Matki kapłanów

Za nami pierwszy tydzień pielgrzymowania do kościołów stacyjnych Częstochowy wyznaczonych przez abp. metropolitę Wacława Depo. W ramach tej inicjatywy we wtorek, 12 marca licznie zebrani wierni modlili się w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

O. Sebastian Matecki, rzecznik Sanktuarium, podkreślił, że modlitwa stacyjna na Jasnej Górze rozpoczęła się właściwie jeszcze wieczorem, 11 marca. – Modlitwę stacyjną zainaugurowało comiesięczne czuwanie wiernych archidiecezji częstochowskiej pod przewodnictwem abp. seniora Stanisława Nowaka i bp. seniora Antoniego Długosza, które rozpoczęło się Apelem jasnogórskim. Księża biskupi celebrowali także Mszę św. o północy, a modlitwa o dar nowych powołań kapłańskich trwała na Jasnej Górze przez cały dzień.

O. Sebastian Matecki powiedział, że Jasna Góra jest właściwie każdego dnia „stacją” wielkiej modlitwy. – Sanktuarium składa bardzo bogatą ofertę duchową. Od 6.00 do 21.00 w kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 6.15 do 19.30 jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Odprawiane są też oczywiście liczne Msze św.

– Pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych to piękna, Boża inicjatywa, za którą jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i księdzu arcybiskupowi Wacławowi Depo, który pragnie ożywiać naszą wiarę i pobożność – kontynuował o. Sebastian Matecki. – Nieustannie jesteśmy w drodze. Warto więc wybrać się do różnych kościołów, w których może jeszcze nigdy nie byliśmy, i odczuć, że wszędzie tworzymy wspólnotę wiary, którą łączy Chrystus – dodał rzecznik Jasnej Góry.

Jasna Góra, jako jedyna świątynia, będzie kościołem stacyjnym dwukrotnie, ponieważ wierni będą zaproszeni do modlitwy w bazylice jasnogórskiej w Niedzielę Palmową.

Świątynią stacyjną wyznaczoną na środę, 13 marca jest kościół św. Franciszka z Asyżu. O 16.30 rozpocznie się tam adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 Msza św. w intencji nowych powołań kapłańskich.

Maciej Orman