Modlitwa o powołania w kościele Nawiedzenia NMP

Kolejnym miejscem modlitwy stacyjnej w intencji powołań kapłańskich był kościół Nawiedzenia NMP. W czwartek, 14 marca zgodnie z zaleceniami abp. Wacława Depo, wierni modlili się tam przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz podczas Mszy św.

W homilii proboszcz parafii, ks. dr Paweł Sobuś, powiedział, że Jezus oczekuje od nas miłości względem drugiego człowieka oraz wytrwałości w działaniu. – Konieczna jest wytrwałość w proszeniu, w szukaniu, w kołataniu, w modlitwie, w nawracaniu się. Dla Pana Boga liczy się nasz wysiłek i sukcesem w życiu duchowym jest to, że po upadku w grzech nie rezygnujemy, nie zniechęcamy się, ale wciąż na nowo podejmujemy trud nawracania się.

W rozmowie z Radiem Fiat ks. dr Paweł Sobuś podkreślił, że powołanie jest darem Boga, ale to nie zwalnia nas z modlitwy o nowych i świętych kapłanów. – Trzeba nam liczyć na Boże miłosierdzie. Wiadomo, że powołanie jest łaską, niemniej jednak Pan Bóg oczekuje naszego zaangażowania. Niezbędna jest więc nasza modlitwa i ofiarowanie różnych wyrzeczeń w intencji nowych powołań, nie tylko w Wielkim Poście.

W piątek, 15 marca modlitwa stacyjna będzie trwała w kościele św. Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich o godz. 18.00.

Lista kościołów stacyjnych jest dostępna na stronie internetowej Archidiecezji Częstochowskiej pod adresem archiczest.pl.

Maciej Orman