Modlitwa z mocą – koncert „Ja jestem”

Muzyka, taniec, śpiew – co łączy te trzy elementy? Na przykład fakt, że można je wykorzystać jako modlitwę. 31 maja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Placu Biegańskiego w Częstochowie ponownie popłynęła modlitwa z mocą. Za nami 4. wieczór uwielbienia, który pod hasłem „Ja Jestem” poprowadził zespół „77FM Formacja z Mocą”.

Mieszkańcy Częstochowy i wierni z różnych regionów archidiecezji częstochowskiej po raz kolejny postanowili spędzić wieczór Uroczystości Bożego Ciała na wychwalaniu Boga i radowaniu się Jego obecnością. Wieczór uwielbienia w centrum miasta to już kilkuletnia tradycja. Na wspólnotowy charakter wydarzenia wskazał metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który corocznie błogosławi jego uczestnikom i organizatorom:

– Najważniejsza jest dzisiaj wspólnota, która musi opierać się na naszej wierze w to, że Chrystus jest między nami. To tworzy fundament i źródło naszej jedności. Błogosławię każdemu, kto tylko wchodzi w tę przestrzeń po to, by napełnić się duchowo. Św. Paweł powiedział: <<Cokolwiek czynicie, czyńcie na chwałę Bożą>>. Dzisiejsze wydarzenie to publiczne wyznanie wiary. Mamy przekonanie, że ta inicjatywa jest z Ducha Bożego.

Słuchając wypowiedzi uczestników koncertu, nasuwa się jedna konkluzja: wieczór Uroczystości Bożego Ciała trzeba spędzić z zespołem „77FM Formacja z Mocą”:

– Taniec to dla nas forma modlitwy – przyznała z szerokim uśmiechem Dominika, która z koleżankami podczas piosenek skakała najwyżej ze wszystkich uczestników koncertu. – Jeśli Bóg tak bardzo nas kocha, to nie ma miejsca na smutek – dodała.

Piotr był na koncercie po raz drugi. – Jestem bardzo zadowolony z faktu, że taka inicjatywa ma miejsce w Częstochowie. Uwielbienie Boga jest prowadzone bardzo charyzmatycznie. Można tutaj nabrać mocy, której potrzebujemy na co dzień.

Dziecięca radość, energiczny taniec, wyrazista gestykulacja, świetny głos i słuch muzyczny – takimi cechami wyróżniał się kleryk Sebastian z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. – Nie wyobrażam sobie życia bez uśmiechu, jeżeli wierzę w to, że Bóg jest i że nas kocha. Ten wieczór uwielbienia to również genialny pomysł na ewangelizację.

Tradycyjnie podczas wieczoru uwielbienia kapłani byli gotowi do rozmów z zainteresowanymi i do posługi w sakramencie pokuty. Krótkim świadectwem podzielił się z nami przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Michał Krawczyk: – Przed chwilą rozmawiałem z dwiema fantastycznymi dziewczynami. Naprawdę Pan Bóg dotknął ich serc. Pozwoliły, żebym się nad nimi pomodlił i udzielił błogosławieństwa. Wzruszyły się. Wcześniej spowiadałem. Jak widać, łaska Boża może „dopaść” człowieka wszędzie, nawet w centrum miasta.

Podczas wieczoru uwielbienia zespół „77FM Formacja z Mocą” z towarzyszącym jej chórem wyśpiewali dobrze znane utwory m.in.: „Oddaję Tobie władzę”, „Jezus zwyciężył” czy „Moje narzekanie zamienione w taniec”.

Obszerna relacja fotograficzna wieczoru uwielbienia „Ja Jestem” jest dostępna tutaj.

tekst: MO

foto: ZD