Moja Mama jest Królową – Dzień Dziecka na Jasnej Górze

W czwartek 1 czerwca na Jasnej Górze będzie obchodzony uroczyście Dzień Dziecka. Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod hasłem „Moja Mama jest Królową” nawiązującym do obchodów trzechsetlecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.
– Świętujemy na Jasnej Górze trzechsetlecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej i takim hasłem, które nam w tym roku towarzyszy są bardzo piękne słowa, które tylko dziecko może wypowiedzieć, „Moja Mama jest Królową” – mówi o. Michał Legan. – Skoro „Moja Mama jest Królową”, to każde dziecko jest księciem, księżniczką. Postanowiliśmy wytłumaczyć tę Ewangeliczną prawdę dzieciom z Częstochowy i całej Polski. Rzeczywiście dzieci dzięki miłości do Matki Bożej mogą odnaleźć wielką godność dziecka Bożego i zrozumieć, że są dziedzicami Królestwa Bożego.
Spotkanie, na które zapraszają ojcowie paulini, ma w programie wspólną modlitwę oraz gry, zabawy i wiele innych atrakcji. Jak zapewniają organizatorzy, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
Szczegółowy program:
10.30 – Spotkanie na placu przed Szczytem
11.00 – Msza św. i Serduszko dla Królowej
12.00 – Audiencja u Królowej w Kaplicy Cudownego Obrazu
12.30-14.00 – Gardenparty u Królowej (koncerty i zabawy) – bogaty program artystyczny „Gardenparty” animować będą katolickie czasopisma dla dzieci. Nie zabraknie tam również Radia FIAT.

ZD