Może kawy?

Zakończono 11. edycję akcji „Kawiarenka dla Seniora”, która była realizowana od maja do grudnia 2018 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie. Z propozycji skorzystała rekordowa liczba seniorów – wydano aż 4040 kuponów.

Po kupony zgłaszali się m.in. seniorzy objęcia pomocą i wsparciem przez Częstochowskie Centrum Aktywności Seniorów, Dzienny Dom „SENIOR+” prowadzony przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, czy mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie. Każdy kupon uprawniał do zakupu kawy lub herbaty za symboliczną złotówkę w lokalach współpracujących z MOPS-em.

W momencie kiedy kończymy i podsumowujemy akcję, seniorzy już pytają o rozpoczęcie kolejnej. Jest to bardzo przyjemne, kiedy pytają o to i widzę, że jest zaangażowanie z ich strony, że chcą w tym uczestniczyć. Dla nas to duża wartość dodana, że możemy bezpośrednio spotkać się z ludźmi, którym pomagamy na rozpoczęciu i zakończeniu akcji, aby wspólnie wypić kawę i porozmawiać. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi dyrektor MOPS-u, Małgorzata Mruszczyk.

Udział w akcji był sposobem na aktywizację częstochowian i częstochowianek w wieku senioralnym. To także dobra okazja do pogłębiania znajomości, a także nawiązania nowych.

Jestem bardzo zadowolona, bo dzięki tej kawiarence umacnia nam się przyjaźń z koleżankami, poznałyśmy tam też osoby z innych stowarzyszeń. Bardzo byśmy prosili osoby, które były tymi naszymi sponsorami, żeby o nas nie zapominali i już teraz bardzo im za to dziękujemy – mówi jedna z uczestniczek akcji, Lilia Budzowska.

W 2018 roku w akcji brało udział 17 lokali gastronomicznych, a to o dwa więcej niż w poprzednich latach.

KF