Można jeszcze dzielić się prezentami!

Prezent znaleziony pod choinką nie zawsze trafia w gusta obdarowanego i czasem nigdy nie jest przez niego używany. Dla biednego ten sam przedmiot może być spełnieniem marzeń. Do oddawania niechcianych prezentów potrzebującym wciąż jeszcze zachęca kolejny Jasnogórski Punkt Charytatywny.

Z pomocy organizowanej przez paulinów na co dzień korzystają przede wszystkim rodziny wielodzietne, bezdomni oraz bezrobotni.

Od jakiegoś czasu promujemy akcję lokalną – zbieranie nietrafionych prezentów. W tej chwili już jest drugi tydzień po świętach, na razie czekamy na to, co nam darczyńcy podeślą. Efektów tej naszej akcji nie jest zbyt dużo, ale cieszymy się z każdej rzeczy jaką otrzymujemy. Ram czasowych tej akcji specjalnie nie ma, natomiast teraz staramy się już wracać do normalnego rytmu pracy – mówi o. Szymon Botul.

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, a także wysyłać pocztą na adres: o. Szymon Botul, ul. św. Barbary 6, 42-225 Częstochowa. Akcja potrwa do około połowy stycznia. Zróbmy wszystko, by prezenty dotarły do jak największej ilości osób!

KF