Mundurowy Piknik na Placu Biegańskiego

W piątkowe południe 18 maja Plac Biegańskiego w Częstochowie był przez kilka godzin najpilniej strzeżonym miejscem w Częstochowie. Zgromadzili się tam przedstawiciele wszystkich formacji mundurowych, między innymi Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej i ratownictwa medycznego.

W trakcie pikniku swoje umiejętności prezentowali  między innymi  przedstawiciele zespołów ratownictwa medycznego, a funkcjonariusze z poszczególnych służb dzielili się refleksjami związanymi z codzienną służbą i zachęcali młodzież aby wstępowała do formacji mundurowych.

Głównym punktem imprezy był pokaz musztry w wykonaniu częstochowskich klas mundurowych Organizatorem imprezy była częstochowska Wojskowa Komenda Uzupełnień. Przedstawiciele częstochowskiego Korpusu kadetów, uczniowie klas mundurowych jak też członkowie poszczególnych służb, którzy dzisiaj pojawili się na Placu Biegańskiego również liczą na to, że impreza będzie powtarzana w kolejnych latach.

PNP