Muzyczne inicjatywy Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie

WP_20160318_10_57_18_ProWiosna, wiosna, wiosna ach to ty – śpiewał Marek Grechuta. I tak śpiewająco i grająco wiosny wyczekują uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie. Już dziś na godz. 18 zapraszają do Filharmonii Częstochowskiej na koncert dyplomantów. O szczegółach mówi jeden z nich, Oskar Kucharski: Będzie okazja usłyszeć tych najzdolniejszych absolwentów, którzy często są stypendystami np. starosty powiatu częstochowskiego. Repertuar będzie zróżnicowany, każdy znajdzie coś dla siebie. 

To nie jedyne wydarzenie jakie młodzi muzycy szykują w najbliższym czasie. Już w poniedziałek niepowtarzalny „Konkurs Odkrywców Talentów”. Skąd pomysł na takie wydarzenie wyjaśnia nauczycielka – Katarzyna Szmidt: Inicjatorami tego konkursu są sami uczniowie. Przedsięwzięcie ma długą tradycję. Tak długą, że ciężko jednoznacznie podać datę. Ważnym jest, że młodzi wciąż mają zapał, wciąż chcą tworzyć i pokazywać efekty swojej pracy dalej. 

Organizatorami wydarzenia są sami uczniowie, którzy pokazują, że są kreatywni, pomysłowi i można powierzać im odpowiedzialne zadania: Tegoroczny konkurs będzie składał się z dwóch części: artystycznej i konkursowej. Będzie okazja posłuchać piosenek znanych i lubianych, a także zobaczyć umiejętności taneczne. 

Próby do poniedziałkowego konkursu trwają. I zdziwiłby się ten kto liczy usłyszeć Bacha czy Mozarta. W poniedziałek 21 marca rozpoczynają się również Dni Otwarte w Państwowej Szkole Muzycznej. Co zobaczą ci, którzy chcą poznać to miejsce, albo rozpocząć w nim swoją edukację? Opowiada uczeń Michał :Można skorzystać z lekcji pokazowych gry na instrumentach. Organizujemy też koncert dla tych, którzy chcą posłuchać efektów kształcenia w naszej szkole. 

Działalność Szkoły Muzycznej powinna zainteresować nie tylko pasjonatów muzyki, ale wszystkich mieszkańców miasta, bo to w tym miejscu kształcą się nasi, młodzi, zdolni artyści.