Muzyczny czas na Jasnej Górze

Chór Kameralny ze Szkoły Muzycznej w Arnsbergu w Niemczech wystąpił dziś na Jasnej Górze w Częstochowie.

– Oleska szkoła muzyczna od wielu lat prowadzi współpracę z partnerskimi szkołami muzycznymi w zaawansowanym stopniu – mówi kierownik artystyczny wydarzenia, Korneliusz Wiatr. – Mamy partnerów w Niemczech, których zresztą dzisiaj gościmy, jak również w Szkocji, na Ukrainie czy Węgrzech. Sami także jeździmy do nich z koncertami. Generalnie z muzyką na ustach podróżujemy po całej Europie i wszystkich naszych partnerów zapraszamy na koncerty do Polski. Z racji, że Olesno leży bardzo blisko Częstochowy i Jasnej Góry, pojawił się pomysł, żeby zorganizować koncert Chóru Kameralnego Szkoły Muzycznej Hochsauerlandkreis właśnie na Jasnej Górze – dodaje.

Dyrygentka chóru oleskiego, towarzyszącego formacji z Niemiec, Justyna Kunicka, podkreśla, że dla jej podopiecznych również jest to szczególne doświadczenie.

– Jest to o tyle ciekawe, że dzieci są bardzo podekscytowane – nigdy jeszcze nie śpiewaliśmy tutaj jako chór, w związku z czym rodzice również ochoczo zgodzili się na wyjazd i cieszymy się, że udało nam się ten plan zrealizować. To dwie rzeczy w jednym – trochę zwiedzania i trochę śpiewania w miejscu, które jest dość istotne dla dzieci.

Koncert rozpoczął się o godz. 12:00 i zagrany został w Bazylice Jasnogórskiej.

MSI