Nabór wniosków na dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych

W miniony czwartek urzędy wojewódzkie ogłosiły rozpoczęcie naboru wniosków o dotacje z Funduszu Dróg Samochodowych – na ich budowę, przebudowę i remonty.

Wniosek może dotyczyć budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu dróg gminnych lub dróg powiatowych wraz z ich skrzyżowaniami oraz skrzyżowaniami z innymi drogami publicznymi.

O dofinansowanie będzie starał się powiat częstochowski.

Na drogi powiatowe zamierzamy złożyć trzy wnioski. Jedno zadanie jest jednoroczne, realizowane do dwunastu miesięcy. W ramach tego zadania planujemy złożyć przebudowę drogi powiatowej nr 1060 S na odcinku od drogi krajowej nr 91 w miejscowości Rudniki, do drogi wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Wancerzów, na długości prawie 4 kilometrów. Ponadto mamy jeszcze dwa zadania wieloletnie, realizowane w latach 2019-2022. Będzie to pętla, składająca się z trzech dróg powiatowych, która będzie zaczynała się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Kłomnice, dalej poprzez miejscowości Zdrowa i Kruszyna, następnie droga 1025 S od Kruszyny do Borowna, a trzecia droga to 1019 S z Borowna do Witkowic, z powrotem do drogi krajowej nr 91. Ta pętla będzie liczyć długość prawie 16 kilometrów. Trzecie zadanie jest na terenie Gminy Poczesna. Są to dwie drogi powiatowe: 1057 S od Huty Starej do Poczesnej i 1056 S od Poczesnej do Mazur. Łącznie to ponad 5 kilometrów – mówi zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, Roman Pakuła.

Ogólna kwota wspomnianych trzech zadań wyniosłaby ponad 42 mln złotych. Dokładna wysokość dofinansowania zostanie obliczona przy podaniu ostatecznej listy wniosków, które otrzymały dofinansowanie.

Wnioski przyjmują urzędy wojewódzkie. Wraz z załącznikami należy je składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 kwietnia 2019 roku.

KF

foto źródło: www.pexels.com/Cytonn Photography