Nagroda im. Grzegorza Palki

nagroda im. palki

W tym roku już po raz siedemnasty zostanie wręczona Nagroda im. Grzegorza Palki. Jest ona najbardziej prestiżowym wyróżnieniem samorządowym w Polsce. Przyznawana jest w dziedzinie ogólnopaństwowej, w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym oraz w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

– Nagroda im. Grzegorza Palki ma upamiętnić Grzegorza Palkę, czyli pierwszego prezydenta Łodzi w odrodzonym polskim samorządzie. Był to niezwykle kompetentny, uczciwy, prawy człowiek, który tragicznie zginął w wypadku samochodowym. Strata po nim była olbrzymia, więc z jednej strony chcemy tą nagrodą upamiętnić jego dzieło, jego życie, natomiast z drugiej – nagroda ta ma uhonorować osoby, które mają jakiś istotny wkład w rozwój polskiej samorządności – zaznacza Tadeusz Wrona, prezes Ligi Miejskiej.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę (19 października) w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie. W części artystycznej wystąpi wybitny pianista i kompozytor, laureat Nagrody GRAMMY w 2014 roku, Włodek Pawlik.