Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie śląskim? – znamy wyniki konkursu

Finał wojewódzkiego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019 odbył się dzisiaj w samo południe w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

XVII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany jest przez KRUS, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Celem konkursu jest działanie na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

Istotnym elementem naszych dział jest działalność prewencyjna, a ta zakrojona na szeroką skalę przynosi wymierne efekty. Liczba wypadków w rolnictwie na przestrzeni ostatnich pięciu lat zmalała o 1/3 w województwie śląskim, pomimo niekorzystnych terenów do prowadzenia tej działalności. Cieszy nas to niezwykle. Jesteśmy najbezpieczniejszym obszarem do prowadzenia działalności rolniczej w kraju – mówi dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, Piotr Dobosz.

W tym roku tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego na śląsku zdobyło gospodarstwo Renaty Wiesner z Bieńkowic. Zwycięzca będzie reprezentować województwo śląskie na szczeblu krajowym w finale tegorocznego konkursu.

Wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.

KF