Najpiękniejsza z choinek wybrana

Poznaliśmy finalistów 12. edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę. W tym roku na świątecznie drzewka zagłosowało 30 000 osób. Organizatorzy konkursu to: przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra, Radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Uczestnicy konkursu spotkali się podczas ogłoszenia wyników. Do Wieczernika przyszli przedstawiciele szkół i przedszkoli z archidiecezji częstochowskiej oraz rodzice uczniów. Tytuł najpiękniejszego drzewka i aż 1869 głosów otrzymała choinka z numerem jedenastym, którą udekorowali uczniowie Akademii Soward z Częstochowy. Jak mówi Przemysław Lenart, wicedyrektor szkoły – w konkursie startowali już po raz trzeci.

– Podczas wyczytywania nazw szkół i przedszkoli, nasi faworyci dostawali dyplomy. Podziwialiśmy ich choinki, więc tym bardziej cieszymy się z wygranej.

Drugie miejsce i 1726 głosów zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchowisku, natomiast trzecia nagroda trafiła do przedszkola w Węglowicach. Jak mówi o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry – do ubierania choinek w Wieczerniku, co roku zgłasza się bardzo dużo dzieci. Dodaje też, że udział w konkursie to radosne świętowanie Bożego Narodzenia.

– Grupy podejmują temat zadany i chcą w ten sposób wyrazić swoją radość z tego, że Pan Jezus jest pośród nas. Talentem, pomysłami wyrażają tak naprawdę to, co kryje się w ich sercu. Miłość wobec Chrystusa, który jest pośród nas, ale też i pokazać jak bardzo cieszą się z tego, że ten Pan dotyka ich serc.

Izabela Tyras z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Radia Jasna Góra dodaje, że dwunasta edycja konkursu była także prezentem dla św. Jana Pawła II, który w tym roku obchodziłby setne urodziny.

– Pomysłowość dzieci i nauczycieli była wielka. Na choinkach znalazły się papieskie kremówki oraz zdjęcia nie tylko Jana Pawła II, ale i małego Lolka. Na papierowych bombkach znalazły się postanowienia i dobre uczynki dzieci oraz nauczanie papieża. Choinki przybrane są w piękne kokardy i biało-czerwone kwiaty. Wszystko z myślą o Janie Pawle II. Myślę, że to, co najważniejsze to duchowe przeżycie i Bożego Narodzenia i ponownego spotkania z naszym świętym.

Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy. Trójka najlepszych placówek otrzymała także ryngrafy Matki Bożej Jasnogórskiej, gry planszowe oraz upominki ufundowane przez Lasy Państwowe. Wszystkie choinki można oglądać w Wieczerniku do wtorku przed Środą Popielcową.

ABK