„Nie nam a Bogu” zagrali w „Zygmuncie”

Koncert zespołu NNAB fot. Radio FIat

Muzyka wróciła do częstochowskiej sali muzyczno-teatralnej „Zygmunt”. Z zachowaniem pandemicznych obostrzeń, 11 lipca swój koncert zagrał tam zespół NNAB, czyli „Nie nam a Bogu”.

Joanna Ordon, wokalistka, opowiedziała jakie utwory usłyszeć mogła zgromadzona publiczność:

-Zagraliśmy wszystkie swoje utwory. Cieszymy się bardzo, bo też powstała pierwsza nasza płyta z czterema utworami. Już można ją nabyć. Dziś mieliśmy także okazję cieszyć się obecnością naszej przyjaciółki, Michaliny Putek, która zagrała dla nas na skrzypcach w dwóch utworach.

Tworzenie muzyki to nie tylko sposób na urozmaicenie życia. Muzycy chrześcijańscy, poprzez swoją działalność, starają się wypełniać zadanie:

-Mamy taką misję, aby dotrzeć do różnego kręgu osób, dlatego nasze utwory, też tak jak i każda osoba w zespole, są bardzo różne. Teksty są też różne, np. Piotr Wróż określa swoje teksty jako modlitwę. On się tymi tekstami modli. Też zachęca innych. Powstał tekst na bazie psalmu dwuwerset psalmu „powierz swoją drogę Panu i zaufaj Mu, a On będzie działał” Tym można tak samo się modlić. Zachęcamy do tego osoby, które są z nami. Proponujemy, żeby śpiewały z nami. Są też teksty, np. moje, który nie mówią dosłownie, wprost o Bogu, o wierze, o relacji z Nim prywatnie. Natomiast jest to gdzieś podskórnie powiedziane, gdzieś w drugim rzucie skłania do zamysłu, do medytacji, do jakiegoś zastanowienia się nad swoim życiem. I też przez to, przez te teksty chcemy dotrzeć do ludzi, którzy niekoniecznie są blisko Kościoła.

Zespół tworzy obecnie siedmioro artystów, którzy poprzez muzykę chcą uwielbiać Boga. Początkowo zamierzali skupiać się na coverach utworów znanych twórców. Wkrótce jednak kreatywność skłoniła ich do poszerzania swojej działalności o własne teksty i aranżacje.

Co czują muzycy, kiedy stają na scenie przed publicznością?

-Na pewno czujemy, że robimy coś dobrego. Ja, jeżeli chodzi o muzykę chrześcijańską, to tak naprawdę mogę powiedzieć, że jestem nowicjuszem, ponieważ nie grałem nigdy wcześniej. Spotkaliśmy się w zespole,  w sumie można to tak nazwać, przez przypadek, bo przez kolegę który mnie poznał razem tutaj z chłopakami i dziewczynami. Jakoś to wyszło naturalnie i czuję, że mnie to bardziej przybliża do Pana.

-mówił Rafał Gierka, gitarzysta basowy zespołu NNAB.

W skład zespołu wchodzą:

Joanna Ordon – śpiew

Aneta Broniszewska – śpiew

Rafał Makieła – śpiew, gitara akustyczna

Rafał Gierka – gitara basowa

Maciej Kuciński – gitara elektryczna

Dariusz Ślęzak – gitara akustyczna

Piotr Wróż – perkusja

JS