Niebezpieczna jesień na drogach – weekendowe podsumowanie służb

Ponad 80 kolizji na terenie Częstochowy i powiatu odnotowała w miniony weekend Komenda Miejska Policji, uznając tym samym ostatnie trzy dni za jedne z najmniej bezpiecznych tej jesieni. Od piątku do niedzieli zatrzymano także 7 nietrzeźwych kierowców.

W statystykach znalazły się niestety także dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

– Jeden wypadek miał miejsce w piątkowe popołudnie w Okołowicach pod Koniecpolem. 23-letni kierowca Poloneza potrącił ze skutkiem śmiertelnym 89-letniego mężczyznę, który wszedł przed nadjeżdżający pojazd. Drugie poważne zdarzenie miało miejsce w niedzielę w miejscowości Garnek. Tam, 37-letni motocyklista na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, przewracając pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu – podała asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Nieco spokojniejszy weekend miała natomiast straż miejska. Przez ostatnie trzy dni dyżurni odebrali 147 wniosków o interwencje. Z kolei operatorzy miejskiego monitoringu ujawnili 17 zdarzeń zakończonych interwencją. Ponadto nie odnotowano poważniejszych incydentów.

– Najważniejszym, ale nieinterwencyjnym wydarzeniem była I Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Związku Oficerów Rezerwy RP na Jasną Górę. Tutaj nasi strażnicy miejscy, którzy są w częstochowskim kole ZOR RP, byli współorganizatorami tej imprezy – mówił Artur Kucharski, rzecznik częstochowskiej straży miejskiej.

Straż pożarna interweniowała w 48 zdarzeniach, z czego 26 odnotowano w samym mieście, a 22 w powiecie. Znaczna większość, bo aż 37, to miejscowe zagrożenia i alarmy.

BNO